Chov a prodej burunduků

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

01.04.2015 21:41:04

Jméno: Zdvihal Daniel

Dotaz: Dobrý den, co je pro burunduka nejlepsi chovat ho dama ci venku prochazim sposta webu a nazory se liší. Obracím se proto na Vas o radu jak ho nejlepe chovat. Děkuji za kladnou odpvěd. Zdvihal Daniel

Odpověď: Dobrý den, tady záleží spíše na chovateli jaké má možnosti. Pokud máte možnost vybudovat venkovní voliéru je pro burunduka páskovaného zřejmě lepší když je trvale venku. Voliéra by měla být ve stínu stromů a je dobré když i ve voliéře jsou nějaké jehličnaté keře. Většina lidí chová burunduka v kleci doma. To taky není problém. Burunduk se na chov doma výborně aklimatizuje a pokud je z odchovu a máte ho od mala tak je havý jak štěně a byt bere jako své teritorium. Není dobré burunduka zvyklého na chov doma přenášet s klecí ven.


01.04.2015 21:14:53

Jméno: Svobodová Tereza

Dotaz: Dobrý den,

slyšela jsem, že u burunduků je problém jejich neúnavnost. Vyběhají se a vyskotačí sami, nebo je možnost nějakého ''vyžití'' pro ně?

Děkuji.
Svobodová

Odpověď: Ano burunduk páskovaný je všetečné a velmi temperamentní zvířátko. Můžete burunduka naučit na občasné pouštění navolno. To mu bohatě stačí k vyskotačení. Máte li 2 burunduky tak mezi nimi je většinou interakce a vydovádí se spolu v kleci. Musíte ale dát k sobě pouze krotké burunduky z odchovu. Divocí se spolu nesnesou.


01.04.2015 15:38:39

Jméno: Veronika Kohárová

Dotaz: Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať, či je možné burunduka naučiť, aby špinil na jedno miesto. Je možné nejako ho naučiť, na ktorom mieste má vykonávať svoju potrebu?
Ďakujem!
Veronika

Odpověď: Dobrý den, obrovská výhoda chovu burunduka je ta, že je naprosto čistotný. Chodí pouze na jedno místo. V přírodě má burunduk kolem nory naprosto čisto aby na sebe pachem neupozornil nějakého predátora. V zajetí chodí na jedno místo co nejdál od budky. Většinou do rohu klece. Stačí dát do toho rohu misku třeba s kočkolitem a burunduk chodí pouze na tu misku. Není to chování naučené ale je to instinktivní.


01.04.2015 15:12:17

Jméno: Adam Štrejl

Dotaz: Dobrý den, jde s burundukem cestovat? Nebo lze ho zabezpečit na několik dní při odjezdu na víkend nebo dovolenou, kolik dní vydrží doma sám? Adam Štrejl

Odpověď: Dobrý den, ano s burundukem můžete normálně cestovat. Je potřeba ho mít v přepravce kvůli jeho bezpečí. Burunduka také můžete nechat týden i dýl doma samotného. To není vůbec problém protože burunduk není na člověku závislý jako třeba pes. Dejte mu pro jistotu 2 malé kuličkové napáječky, krmivo do zásoby a pár jablek. Jedno rozkrojené a třeba 2-3 v celku přivažte na různá místa v kleci. A můžete v klidu na dovolenou. Burundukovi nebude nic chybět.1 |
 • Neváhejte se zeptat, rád Vám odpovím

 • Pár mladých burunduků

  AKTUÁLNÍ NABÍDKA
  Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210

  Odstavené mládě burunduka
   © 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
  Partneři